Lotta kavaj vitt linne är en härlig vit sommarkavaj med vackra skimrande knappar gjorda av snäckskal. Passar utmärkt till Christina kjol linne eller ett par jeans. Sätt gärna en sidenscarf i halsen, för en smart look. Här i 100% italienskt linne med ljust viskosfoder. Tillverkad på fabrik i Sverige för en hållbar framtid!
Lotta kavaj vit linne
FLER PRODUKTER I SAMMA KOLLEKTION
Vår klassiska Lotta kavaj är sydd i en vacker beige Italiensk lin. Kavajen är helfodrad i mjuk cupro med skimrande knappar gjorda av snäckskal.
Mimmi klänning är en linneklänning med enkelt snitt, bra passform och fantastisk kvalitet. Snygg både på festen eller semestern.
Alice klänning i 100% lin är en av våra absoluta favoriter. Lätt v-ringad, utan ärm, för en somrig look.
Som en dröm är denna ljuvliga klänning Aprilia i bomullspoplin och mjukt viskosfoder. Ett print med känsla av sommaräng på vit botten.
Anna trenchcoat eller bomullskappa är Dughult's klassiska vårkappa med skärp i midjan och djupa härliga fickor. Tillverkad av allra finaste Italiensk bomulls stretch. Här i en härlig mörkblå färg.
Lotta blå sammetskavaj är ljuvlig med sin mjuka vackra form. Kavajen har en skimrande blå sammet med ett härligt viskosfoder som går ton i ton.med vävd vinröd ruta. Snygg till Lotta kjol grå ruta eller jeans för en business look.
Alice dress är en av Dughult's klassiker. Här i vårt eget vackra Magnolia-print tryckt på magiskt Magnolia-print på frostig grönblå botten.
Christina kavaj är gjord i en mjuk brun ull. Kavajen är fodrad med viskos och är en riktigt klassisk modell som funnits med oss sedan start.
FLER POPULÄRA PRODUKTER
- Quick View
-
Add to Wishlist
Underbara Mimmi blus har en fin v-ringning med sjalkrage och knäppning mitt fram. Blusen har en kort ärm och passar lika bra till byxa som kjol.
- Quick View
-
Add to Wishlist
Vackra Josefine klänning är en alldeles ljuvlig modell med skärning i midja, v-ringad och kort ärm. Klänningen har en dragkedja mitt bak och rymliga fickor i sidan.
- Quick View
-
Add to Wishlist
Maja klänning är en av Dughults riktiga klassiker. Klänningen är vackert a-linjeformad och med rundad hals och slutar vid knät. Detta mönster finns både i digital och pappersform.
- Quick View
-
Add to Wishlist
Karin klänning är en mycket omtyckt modell och favorit i Dughults sortiment. Klänningen har ett vackert skuret liv med ärm och en kjol som slutar nedanför knät.
- Quick View
-
Add to Wishlist
Alice klänning är en klassisk favorit med avskuret liv i midjan och dragkedja mitt bak. Klänningen är v-ringad och utan ärm. Lika fin i tunnare siden som ett kraftigare ulltyg.
- Quick View
-
Add to Wishlist
Aprilia klänning är en klassisk modell och favorit i Dughults sortiment. Klänningen har ett vackert skuret liv med vid kjol och motveck i kjolen.
- Quick View
-
Add to Wishlist
Härliga Mia blus har en fin v-ringning med veck mitt fram. Blusen har en kort ärm och några små veck i ryggen för extra komfort. Blusen passar lika bra till byxa som kjol.
- Quick View
-
Add to Wishlist
Underbara Jenny blus med en liten rundad krage och trekvarts ärm med smal manchett. Blusen har en fin v-ringning och den passar lika bra till byxa som kjol.
- Quick View
-
Add to Wishlist
Gina blus är blusen som har det där lilla extra. Blusen är klassisk med hellång ärm och skjortkrage. Manschetten har en frill i nederkant som blir en fin detalj.
- Quick View
-
Add to Wishlist
Mimmi blus i 100% lin blir lätt en favorit i garderoben! Sjalkrage och vackra små pärlemorknappar mitt fram.